האכלת קיפודים

האכלת קיפודים

פברואר 13, 2022 0 By admin

עם כמה בעלי חיים זה קל – הם אוכלים רק דבר אחד (נחשים אוכלים רק עכברים / חולדות – מלבד הירוקים המחוספסים שאוכלים חרקים!). עם חיות אחרות זה יכול להיות הרבה יותר קשה!

קיפודים יאכלו כמעט כל דבר או כך אומרים לנו. יש הרבה עצות משומרי קיפוד אחרים במה להאכיל את הקיפוד שלך. הם יאכלו מזון לחתולים, טונה, מזון יבש לחתולים, ביצים מקושקשות, בשר טחון לא מתובל, תותים, קיווי, תפוח, בננה, בטטה, גזר, תירס מתוק, פטריות – הם אוכלי כל. בתור פינוקים אתה יכול לתת תולעי ארוחה, תולעי מוריו, זרות (בייבי מאוס) – אבל אלה מלאים בשומן ולכן יש לתת אותם רק מדי פעם, אחרת תגמור עם גידור שמנה:)

ובכן, מצאנו שונות, ואני מניח שבדיוק כמו בני אדם וחיות אחרות, לכל היצורים יש את ההעדפות שלהם. ורוד (קיפוד הפיגמי האפריקאי הלבקן שלנו) אינו חובב צמחייה או ירקות! היא אוהבת את הבשר שלה – מזון רטוב ויבש לחתולים, דגים, עוף, בקר, זרות, תולעים, חזיר – היא אפילו אוהבת פסטה!!! ירקות, היא קצת יותר סלקטיבית עם – כל הירקות צריכים להיות מבושלים, כי גידור יכול להיחנק מהחתיכות החוטיות שבהם. היא תאכל קלולי וברוקולי מבושלים, החלק הפנימי של תירס מתוק (היא משאירה את הקליפות), קצת עלים ירוקים (לא חסה אייסברג!) תפוח אדמה (מבושל). היא לא אוהבת דברים של סלט (כמו עגבניות, מלפפון, צנון וכו'). היא אוהבת ביצים מקושקשות ופירות קיווי, אבל עד מהרה אתה מגלה מתי מאכלים לא אוהבים את הגידור שלך! יוק! ביצים מקושקשות וקיווי נתנו לה בטן מבולגנת! בתור פינוק היא תקבל זילוף של תולעי ארוחה או 1 או 2 מוריו או זרת, או עוגת ספוג מפוררת מאוד מיוחדת:) אסור להאכיל את הקיפוד שלך בחלב או גבינה – גידורים אינם סובלניים ללקטוז והמזונות האלה יכולים להפוך אותם מאוד. חולה.

הטריק הוא בסך הכל ניסוי וטעייה. נסה את הקיפוד שלך עם כל מה שהוצע, ומצא את העדפותיו. שימו לב לתגובות הגופניות של הגידור שלכם ותגלו במהרה מה אתם יכולים להאכיל ומה לא. שימו לב למה שהם משאירים בקערת האוכל שלהם וזה יגיד לכם מה לא להאכיל שוב. הם אוכלי כל, אז הקפידו למצוא פירות וירקות שהם אוהבים כדי להאכיל בתזונה מאוזנת. אל תשכח גם שקיפודים הם ליליים, אז אל תאכיל את הקיפוד שלך עד אמצע הערב (בסביבות 730 / 8 בערב), אם תניח את האוכל מוקדם יותר הוא יתייבש ויתקלקל והקיפוד שלך לא ירצה לאכול את זה – ברגע שחיית המחמד שלך תופס את ריח האוכל, היא תצא לחפש אותו, וזה כל כך תענוג לצפות בה כשהיא בוחרת תחילה את החתיכות האהובות עליה…

מילה אחרונה של אזהרה אם אתה חושב על גידור, הם בעלי חיים די מסריחים – הם נקיים ו-Pink הוא אפילו מאולף למלטה, אבל הם מוציאים ריח די חזק. יש לנו תקע מטהר אוויר בחדר וזה מסווה את הריח. חוץ מזה גידורים הם חיית מחמד יפה ומתגמלת.Source by Dale Preece-Kelly