ג'ל רחצה מסוכן?  16 תוספים מפחידים באמת במוצרים שבהם אתה משתמש בכל יום

ג'ל רחצה מסוכן? 16 תוספים מפחידים באמת במוצרים שבהם אתה משתמש בכל יום

מרץ 8, 2022 0 By admin

לפי המרכז לבקרת רעלים בארה"ב, "ילד מורעל בטעות כל 30 שניות ויותר מ-50% מכל ההרעלות מתרחשות בבית עם ילדים מתחת לגיל 5 שנים". אבל כמובן, אתה מרחיק את חומרי הניקוי שלך מהישג יד, ומשתמש רק במוצרי תינוקות על ילדיך הקטנים, וכך המשפחה שלך בטוחה, נכון? אבל מה באמת יש בכל המוצרים האלה, ומה עם שאריות הכימיקלים שנותרו בשטיח שלכם, על הפיג'מה של ילדכם, בדיוק באוויר שהמשפחה שלכם נושמת מדי יום?

מכיוון שילדים צעירים קטנים יותר ממבוגרים, הם נחשפים ליותר מזהמים לכל קילוגרם משקל גוף. גופם הקטן ומערכת החיסון שלהם עדיין לא מפותחים לחלוטין, והם נמצאים בסיכון גדול יותר מההשפעה המצטברת של כימיקלים שנמצאים בכל מקום, ממטהר אוויר ועד דטרגנט כביסה.

רשמתי להלן כמה מרכיבים נפוצים ומדוע אתה לעולם לא רוצה אותם שוב בבית שלך. שימו לב כמה מוצרים שפירים לכאורה, כמו דאודורנט וג'ל רחצה, מכילים את המרכיבים המזיקים הללו. וזכור, למרות שהם עשויים להיות בכמויות קטנות, אתה שם אותם על העור שלך, בשיער שלך, בבגדים שלך ובאוויר שלך כל יום, שנה אחר שנה אחר שנה.

אַמוֹנִיָה

אמוניה היא קטלנית בבליעה. 80% מכלל האמוניה המיוצרת משמשת כדשן. הוא משמש גם לייצור סיבים סינתטיים, פלסטיק וחומרי נפץ, והוא מתווסף למוצרי ניקוי רבים, חומרי ניקוי, מנקי חלונות, מסירי כתמים, אקונומיקה, צבעים ושעוות רצפות. בליעת אפילו כמויות קטנות של אמוניה נוזלית בחומר הניקוי הביתי שלך עלולה לגרום לכוויות קשות בפה ובגרון. אם אתה מקבל את זה בעיניים זה יכול להוביל לעיוורון. אמוניה היא חומר מאכל שיכול לשרוף את העור, העיניים, דרכי הנשימה, הפה ודרכי העיכול שלך.

אמוניום הידרוקסיד

אמוניום הידרוקסיד הוא תמיסה כימית נוזלית חסרת צבע שנוצרת כאשר אמוניה מתמוססת במים. זה יכול גם לשחרר גז אמוניה לאוויר.

ניתן למצוא אותו במוצרים תעשייתיים ובחומרי ניקוי רבים כמו מחשפי ריצוף, חומרי ניקוי לבנים ומלטים. כימיקל זה עלול לגרום לקשיי נשימה, שיעול, כאבים עזים או צריבה באף, בעיניים, באוזניים, בשפתיים או בלשון, בוושט, בקיבה או בגרון, אובדן ראייה, כאבי בטן עזים, הקאות, שינוי חמור ב-pH (יותר מדי או מעט מדי חומצה בדם, מה שמוביל לנזק בכל איברי הגוף), חורים ברקמת העור ותסמינים אחרים.

בֶּנזִין

כימיקל מסרטן זה יכול להיספג דרך העור, ומגרה את הממברנות הריריות. הוא רעיל בעת בליעה, ושאיפת האדים עלולה להיות רעילה. זה מצוטט על ידי EPA ו-OSHA כאיום על בריאות הציבור. כימיקל זה נמצא בחומרי ניקוי תנורים, דטרגנטים, לקים לרהיטים, מסירי כתמים ומסירי לק.

מחלות הקשורות לבנזן כוללות לוקמיה מיאלוגנית חריפה (AML), לימפומה שאינה הודג'קין, לוקמיה לימפוציטית כרונית, תסמונת מיאלודיספלסטית (MDS), מיאלופיברוזיס ומטאפלזיה מיאלואידית, אנמיה אפלסטית, לוקמיה לימפוציטית חריפה, מולטיפלוציטמיה, מולטיפלוציטמיה, מולטיפלוציטמיה. פורפורה, לוקמיה מיאלוגנית כרונית (CML), סרטן המטולוגי.

כְּלוֹר

כימיקל זה בשימוש נרחב הוא חשוד כמסרטן ובהחלט גורם גירוי חזק, והוא אחראי להרעלות רבות מדי שנה. חוק האוויר הנקי משנת 1990 מציין את זה כמזהם אוויר מסוכן… ובכל זאת אתה נושם אותו בכל פעם שאתה משתמש בו במוצרי הכביסה שלך או בחומרי ניקוי אמבטיה ואריחים. ושאריות הנישאות באוויר נשארות בנייר הטואלט, במפיות הנייר ובמגבות הנייר שלך.

אקונומיקה ביתית, המשמשת להלבנת בדים או הסרת עובש ממשטחים, היא תמיסה של 5% של צורה מיוצבת של כלור. זהו חומר קורוזיבי חזק שיגרה או ישרוף את העור, העיניים ודרכי הנשימה. זה עלול לגרום לבצקת ריאות או להקאות ולתרדמת אם נבלע. לעולם אל תערבב אקונומיקה עם חומרי ניקוי לאסלה או אמוניה. האדים עלולים להיות קטלניים!

פורמלדהיד

פורמלדהיד הוא רעיל מאוד ומסרטן ידוע. הוא משמש לייצור דבקים, ומהווה גם חומר משמר במסירי ריח, חומרי חיטוי, קוסמטיקה, חיסונים ומשמש לחניטת גופות. פורמלדהיד משמש בשמפו, מרכך, ג'ל רחצה, סבון ידיים נוזלי ואמבטיית בועות. במוצרים לילדים כמו אמבטיית בועות ושמפו לתינוקות יש אפילו פורמלדהיד! כמה השפעות בריאותיות מחשיפה לפורמלדהיד כוללות גירוי בעיניים, באף ובגרון… צפצופים ושיעול… עייפות, פריחה בעור ותגובות אלרגיות קשות. פורמלדהיד משמש גם ביריעות עיתונות קבועות, מזרונים, קצף, פלסטיק וחומרי בניין.

GLYCOL ETHER

גליקול אתר עלול לגרום לגירוי של העור, העיניים, האף והגרון. זה יכול גם להיות מסוכן למערכת הרבייה. כימיקל זה עלול לפגוע בכליות, בכבד ובמערכת העצבים המרכזית. הוא נספג במהירות דרך העור ונמצא בחלק ממוצרי ניקוי ביתיים, צבעים, מוצרי קוסמטיקה ובשמים.

ידוע גם בשם בוטיל צ'לוסולב (2-בוטוקסי-1-אתנול, אתילן גליקול מונובוטיל אתר, בוטוקסיאתנול ובוטיול אוקסיטול).

חומצה הידרוכלורית

חומצה הידרוכלורית היא חומר מאכל ומגרה לעיניים ולעור. זה יכול להמיס ולהרוס רקמות רכות במגע ישיר. עיניים, אף וגרון מגורים בקלות על ידי אדים. מגע עלול לגרום לצריבה, לצלקות קבועות ואפילו לעיוורון. כימיקל זה נמצא בחומרי ניקוי אלומיניום ומסירי חלודה.

נֵפט

נפט (רוח מינרלית) הוא גורם לגירוי בעיניים ובעור, ועלול לפגוע ברקמות הריאה. זה נוירוטוקסי. נפט עשוי להכיל את החומר המסרטן בנזן. הוא נמצא בחומרי ניקוי לכל מטרה, בלק לרהיטים ובשעווה.

בּוֹרִית

נתרן הידרוקסיד (הידוע גם בתור שורית, סודה קאוסטית וסודה לורית) הוא גורם גירוי בעיניים, בעור ובדרכי הנשימה. זה יכול לשרוף עיניים, עור ואיברים פנימיים. שובן עלול לגרום לנזק בריאות, עיוורון ולהיות קטלני בבליעה. הוא נמצא בחומרי ניקוי ביתיים, חומרי ניקוי לתנורים, חומרי ניקוי לאמבטיות ואריחים, חומרי ניקוי לקערות שירותים ופותחי ניקוז.

מורפולין

מורפולין הוא רעיל ביותר. זה מגרה את העור, העיניים והריריות, ועלול לגרום לנזק לכבד ולכליות. הוא מגיב עם ניטריטים ליצירת ניטרוזמינים מסרטנים. זה יכול גם להחמיר מחלת ריאות/סימפונות או לגרום לקשיי נשימה, לשרוף את העור, לגרום לעיוורון, לגרום לכאבי בטן, שלשולים, בחילות והקאות. כימיקל זה נמצא בחומרי ניקוי לכל מטרה, בלק לרהיטים ובשעווה לרכב.

נפתלן

נפטלין מגרה את העיניים והעור, ועלול לגרום לקטרקט, נזק בקרנית ונזק לכליות. זה חשד לסרטן. כימיקל זה רעיל ביותר לילדים קטנים ותינוקות, ועלול לגרום לנזק בדם לעוברים. כימיקל זה נמצא בנפטלין, מטהרי אוויר, מפיג ריח, חומרי ניקוי שטיחים וחומרי ניקוי קערות שירותים.

ממיסים אורגניים

ממיסים אורגניים (פחמן דיסולפיד, n-הקסאן, מתיל n-בוטיל קטון, טולואן טריכלורואתילן, פרכלורואתילן) הם רעלנים עצביים ומדכאים של מערכת העצבים המרכזית. הם מוכרים כמסרטנים. כימיקלים אלו נמצאים בחומרי ניקוי לכל מטרה, מסירי שומנים, חומרי הברקה למתכת, מסירי לכה ולכה, תמיסות ניקוי יבש, צבעים וציפויים ודבקים.

לשתיית מים מזוהמים בפרכלוראתילן יש השלכות על לוקמיה ומומים מולדים. חשיפת יתר ארוכת טווח עלולה להשפיע על מערכת העצבים. כימיקל זה נמצא במסירי כתמים, מסירי שומנים ונוזלי ניקוי יבש.

מוצרי נפט

מוצרי נפט (בנזן, טולואן קסילן, בנזן, נפטלין וממס סטודארד) הם חומרים מגרים חזקים בעיניים, בעור ובדרכי הנשימה, והם ידועים או חשודים כמסרטנים. השפעות נוירוטוקסיות יכולות להוביל לנזק מוחי אורגני.

אתם נחשפים אליהם במוצרים נפוצים רבים, לרבות חומרי ניקוי כבדים, מסירי כתמים, פוליש לרהיטים, ווקס לרכב, שמפו כינים, הדברה לבית ולגינה, ומוצרים להדברת פרעושים, פוליש לרהיטים ומוצרי כביסה. אל תניח שהמוצרים האלה בטוחים רק בגלל שהם לא אסורים (עדיין).

פנול

פנול (אלקיל phenoxy polyethoxy ethoxy and nonyl phenoxy ethoxylate) הוא רעיל מאוד והוא חשוד כמסרטן. זה יכול לגרום לנפיחות, פצעונים וכוורות. אם נבלע, זה יכול לגרום לקריסת מחזור הדם, עוויתות, הזעה קרה, תרדמת ומוות. כימיקל זה נמצא בחומרי ניקוי לכל מטרה, מטהרי אוויר, חומרי חיטוי, פוליש רהיטים וחומרי ניקוי כביסה.

נתרן ביסולפט

כימיקל מאכל זה מזיק לעיניים ולעור, ולרקמות הפנימיות אם נבלע. זה יכול לגרום להתקפי אסטמה. נמצא בחומרי ניקוי לקערות שירותים ומסירי ריח

EDTA

הידוע גם בשם אתילן-דיאמין-טטרה-אצטיק או דיאממוניום, כימיקל זה נמצא בדטרגנט כביסה והוא מגרה את העור. זה גם מגרה את הממברנות הריריות, מה שמוביל לאלרגיות, אסטמה ופריחה בעור. כימיקל זה אינו מתכלה. הוא נקשר למתכות כבדות באגמים ובנחלים שלנו, ומשפיע על אספקת המים שלנו.

עכשיו כשאתה חמוש בקצת מידע, קרא את התוויות לפני שאתה קונה! חפש תוויות שאומרות שהמוצר נטול פוספט (פוספטים גורמים לצמיחה מוגזמת בצמחי מים, מה שמוביל לחנק של דגים וחיי מים אחרים). פוספטים נמצאים בחומרי ניקוי כביסה, חומרי ניקוי למדיח כלים וחומרי ניקוי לכל מטרה. חפש מוצרים שמציינים במפורש "ללא פוספטים", "ללא ממיסים", "ללא נפט" וכו'. עדיף, חפש מוצרים המכילים רק מרכיבים על בסיס צמחי.

אתה יכול למצוא חלופות בריאות וטבעיות, אם כי זה לא תמיד קל. יש המון קישורים מעולים באתר עדן האורגני שלנו, המוצגים למטה. חפשו את הכרטיסיות טבעיות לבית וטיפוח אישי בראש עמוד הבית למידע, טיפים וקישורים לכל המוצרים הטבעיים והבטוחים, שם כבר ערכנו עבורכם את המחקר.

תהיה בטוח ובריא!



Source by Chris Mont