אקזמה טיפול ביתי – טיפים לשלוט באקזמה שלך

אקזמה טיפול ביתי – טיפים לשלוט באקזמה שלך

ינואר 19, 2022 0 By admin

גירוד, כאב שורף של אקזמה יכול לשלוט בחייך, מה שהופך את זה כמעט לבלתי אפשרי להתרכז ולהיות עצמך במצב חברתי. הפריחה היבשה האופיינית למצב זה יכולה לעשות יותר מאשר לגרום לגירוי, אך יכולה להשפיע גם על הבריאות והרווחה הנפשית שלך. כדי להוסיף על הצרות הללו רבים הולכים לרופא שלהם ומקבלים פתרונות קצרי טווח שיכולים להיות מסוכנים למדי כמו קורטיקוסטרואידים שעלולים להיות להם תופעות לוואי מסכנות חיים עבור אנשים מסוימים. למרבה המזל אתה יכול לשלוט בזה עם טיפול ביתי באקזמה על ידי יישום משטר בחייך כדי להתמודד עם הסימפטומים ובעיות הליבה של התלקחות אקזמה.

כמה טיפים למשטר הטיפול הביתי שלך הם:

  • ניקוי

    אם אתה סובל מאקזמה עליך לשמור על ניקיון העור שלך, כלומר לשטוף ולנקות אותו כל יום; במיוחד האזורים הבעייתיים. כתוצאה מהמצב לסובלים מאקזמה יש עור שחסר את אותם כימיקלים מגנים שיש לעור בריא שמרחיק חומרים מזיקים. זה אומר שאפילו חומרים מגרים קלים כמו אבק יכולים להשפיע עליך לרעה ולגרום להתלקחויות. המשמעות היא שכאשר מנקים את עצמך ואת ביתך עליך להימנע מחומרים מגרים אלו ולהפחית אותם בכל הזדמנות אפשרית. ודא שאתה מחליף את הסדינים שלך באופן קבוע ושואב את השטיחים שלך לעתים קרובות כדי להוריד אבק וחלקיקים ובזמן הניקוי וודא שאתה לא מקבל עליך חומרי ניקוי וסבון. בעת מקלחת אל תשתמש בסבון רגיל מכיוון שהוא תורם עיקרי להתלקחויות. במקום זאת השתמשו בתכשיר ניקוי נוזלי ללא סבון וודאו שהוא לא מבושם ואין בו תוספים אחרים, כמה שפחות סלסולים יותר טוב. לבסוף, כאשר אתה מתייבש השתמש במגבת נקייה טפח את עצמך אל תשפשף את המגבת על העור שלך.

  • הימנע מחומרים מגרים

    כפי שהוזכר בטיפ הקודם חומרים רבים עלולים לגרום להתלקחויות על העור הלא מוגן שלך. על ידי מעקב צמוד אחר חומרים אלו ניתן להימנע מכאב רב. יש להימנע מצמר, ניילון ופוליאסטר מכיוון שסיבי החומרים הללו עלולים להחמיר את העור שלך, כמו כן, אסור ללבוש חומרים כמו גומי ופלסטיק ללא שכבת כותנה מתחת כדי להרחיק אותם מהעור שלך. יש להימנע גם מכל נוזל עם תכונות כימיות חזקות כמו חומר ניקוי, כלור, סבון וכן הלאה

  • מזונות

    מזון נבדק מקרוב על ידי מדענים ורופאים רבים כחשוב הרבה יותר לאופן שבו הגוף שלנו מגן על עצמו וכיצד החומרים התזונתיים במזון מסוים יכולים לעזור או להפריע לאדם בהתאם למצבו. ביצים, בוטנים, חלב, פולי סויה, חיטה ופירות ים כולם הוכחו כבעייתיים לאנשים עם אקזמה בדרגות שונות. לחתוך את אלה מהתזונה שלך או להקטין את הצריכה שלך יכול להיות מועיל בשמירה על התלקחויות תחת שליטה.

עכשיו יש לך בסיס משטר לטיפול באקזמה שלך בבית, אתה יכול להסתכל על מוצרים שאתה יכול למרוח על העור שלך כדי לעזור להגן עליהם ישירות ולהעניק לו לחות בו זמנית. יש מגוון רחב של משחות, שמנים וג'לים שיכולים לעזור להגן ולהרגיע את העור שלך כמו אלוורה ווזולין למשל, אבל אתה חייב לוודא שהם לא מבוצעים ולא משתנים עם כימיקלים קשים או שאתה מביס את כל הנקודה. כל אדם הוא שונה ומגיב אחרת וזקוק לכמויות שונות של מוצרים אלה, אבל כל עוד אתה דבק במשטר שלך ומיישם אותם אתה אמור להיות מסוגל לשלוט באקזמה שלך בקלות!Source by Michael Porteous