אנגליה במילניום הראשון – היגיינה, רחצה וכיצד להתמודד עם פרעושים

אנגליה במילניום הראשון – היגיינה, רחצה וכיצד להתמודד עם פרעושים

ינואר 5, 2022 0 By admin

המילה 'היגיינה' באלף הראשון, בוודאי בקרב האנגלו-סכסים, הייתה אוקסימורון.

למשל, אנשים היו חופרים את בורות המחסה שלהם מחוץ לחלק האחורי של בתיהם, ככל הנראה לא מוטרדים מהריח, שהיה מתערבב בצורה טעימה עם הגללים מהחיות שלהם ובשמים בעלי חריפות דומה.

לזבובים, כמובן, היה כנראה יום שדה. נווד טוב בשירותים, ואחריו שיטוט על כל אוכל שהם עשויים למצוא שוכב בבית, ללא ספק עשה להם את היום.

מסיבה כלשהי, האנגלו-סכסוני חשב שזה הוגן והגיוני שגופו יתארח כל טפיל שחרד למקלט. תולעת השוט, למרות שמה, הייתה יחסית לא פוגענית. לעומת זאת, תולעת ה-maw לא הייתה. זה העדיף את הכבד והריאות של אנשים, והיה לו הרגל מבהיל ביותר להופיע פתאום מזווית העין של מישהו.

פרעושים, לעומת זאת, לא נסבלו היטב. נהגו לנסות מספר שיטות לפטור את בעל הבית מהמזיקים הללו, שאחת מהן הייתה הנחת עורות כבשים מסביב למיטה והמתנה לבעלי החיים הקטנים שיפנו מהמיטה ויחבקו את עור הכבש, כביכול. מכיוון שעור הכבש היה לבן, או כמעט כך, ניתן היה להבחין בפרעוש ברגע שנחת.

אני מצפה שהמיטה טופפה בעדינות כדי לעודד את יציאתם, אבל ברגע שעלה על עור הכבש, יש להניח שבעל הבית היה מזנק מהמחבוא, מנופף בליטוש ונשכב סביבו, שולח כמה שיותר פרעושים לארץ המובטחת.

כמעט מובן מאליו שגם רחצה לא הייתה הבילוי הפופולרי ביותר בסביבה. הנזירים של אחד העשירי. מנזר אירופה מהמאה הצטווה לרחוץ 5 פעמים בשנה. עכשיו לגבי האנגלו-סכסוני הממוצע שלך, זו הייתה קנאות. פעם בשנה, בסדר. פעמיים, אם היית אחד מהטיפוסים הנחשניים האלה, אבל חמש פעמים? בחייך!

שימו לב, נראה שבקצה השני של הסקאלה, הדנים היו מתרחצים ומסתרקים מדי שבוע. כעת, בזמן שהדבר הזה לא התקבל, (אני מופתע שהכנסייה לא הוציאה סנקציה על התנהגות כל כך קיצונית), הפרשן על המנהג הדני הזה נאלץ להודות שנראה שזה נותן להם יתרון מובהק בכל הנוגע ל נשים.

אז לא היה שום מושג של היגיינה או ניקיון בשום צורה. אבל שוב, ה' ישמור עליך. אם במקרה הפלת חתיכת מזון על הרצפה, שכפי שאתה יכול לדמיין תהיה מכוסה בכל צורות הצואה, העצה הטובה ביותר הייתה להרים אותה, לעשות עליה את סימן הצלב, לתבל אותה היטב ולפוצץ. זה בפה שלך!

הרשה לי להשאיר אותך עם המחשבה הזו. אַקוּפּוּנקטוּרָה. לא, לא עם מחטים, אלא עם פוקר ברזל לוהט. היה אפילו ספר שמראה את הנקודות על הגוף שבהן יש למרוח את הפוקר.

תהנה מארוחת הערב שלך!Source by Mike Bond