איך לנקות ציורי שמן – כמה טיפים וטריקים

איך לנקות ציורי שמן – כמה טיפים וטריקים

פברואר 18, 2022 0 By admin

השלב הראשון בניקוי ציור שמן הוא הסרת הציור ממסגרתו. ודא שהמסגרת נמצאת על משטח רך כדי למנוע נזק. ברגע שהמסגרת כבויה השתמשו בוואקום כדי לנקות את הסדקים שבהם הציור פוגש את אלונקת העץ. הקפד לא לשבץ את הצבע.

השלב הבא הוא הסרת טחב. בעזרת צמר גפן וחומר ניקוי Sodium Hydrochloride, שפשפו בעדינות את הנקודה הפגועה על הציור. לפני שתמשיך, בדוק את צמר הגפן כדי לוודא שהצבע לא יורד. לאחר ניקוי האזור, נגב מיד את האזור הנוקה עם ספוג רטוב. הקפד להוריד את כל חומרי הניקוי.

כדי לנקות כמות קטנה של לכלוך ולכלוך, השתמש בבצל חתוך לשניים. ניתן להגביר את העוצמה על ידי הוספת טיפות לימון. אל תאפשרו לתערובת הלימון הבצל להתייבש על הציור. נגב עם ספוג רטוב. אם הלכלוך עדיין מחזיק, עברו לניקוי עם חומר ניקוי לימון. יש להשתמש בספוג רך עם מים חמימים. השתמש בכמה שפחות מים. לאחר הניקוי, נגב את כל חומרי הניקוי.

לרמה גבוהה יותר של לכלוך ולכלוך השתמש ב-Sodium Carbonate. יהיה צורך לקבוע את הריכוז לפני השימוש בתמיסה על כל הקנבס. הדרך לעשות זאת היא להמיס כמות קטנה של נתרן קרבונט במים חמימים, ואז לנסות את התערובת בפינה של הציור עם צמר גפן. המשך בתהליך זה עד שהתערובת תוריד את הלכלוך מבלי להוריד את הצבע. לאחר הניקוי, שטפו את הנתרן קרבונט במים מתוקים או שהוא ישאיר פסים לבנים.

אם הציור כל כך מלוכלך השיטות הנ"ל לא עובדות, השלב הבא הוא להסיר את הלכה. מה שצריך כדי להסיר את הלכה הוא אלכוהול מתיל, טרפנטין מדולל בשמן פשתן וכמה כדורי צמר גפן. השתמש בצמר גפן המכוסה באלכוהול מתיל כדי להסיר את הלכה. חשוב לא לרדת לעומק, להסיר רק את הלכה ולא את הצבע שמתחתיו. השיטה המשמשת להגנה על הצבע שמתחתיו היא לאחר הסרת הלכה, השתמשו בצמר גפן טרי מכוסה בתערובת שמן הטרפנטין-זרעי פשתן כדי לעצור את האלכוהול המתיל. בדוק ברציפות את צמר גפן כדי לוודא שהצבע לא יורד. אם מתחיל לרדת צבע השתמש בתערובת שמן פשתן טרפנטין כדי לעצור זאת.

לאחר ניקוי הציור יש צורך לכה מחדש את הציור. הלכה יכולה להיות מבריקה או מט ויש ליישם בדוגמת צולבת עם מברשת לכה. מניחים להתייבש.Source by Mark Traston