איזו מתכת עדיפה לטיגון הודו – נירוסטה או אלומיניום?

איזו מתכת עדיפה לטיגון הודו – נירוסטה או אלומיניום?

מרץ 12, 2022 0 By admin

מטגנים קלאסיים של הודו פרופאן מגיעים ב-2 מתכות שונות – נירוסטה או אלומיניום. לשניהם יש נקודות טובות, לשניהם נקודות לא כל כך טובות.

בראש ובראשונה נירוסטה קלה יותר לניקוי מאלומיניום. יש לנקות את האלומיניום מיד. הוא יתנקם ויקבל עליו שכבה דביקה של שאריות שקשה להיפטר ממנה. סירי נירוסטה ותנורי פטיו יתנקו בדרך כלל עם סבון, מים וספוג. גם את החלק התחתון של סירי האלומיניום הרבה יותר קשה להוריד את הפיח השחור מהגז הגפ.פי. יש הרבה יותר גריז מרפק מעורב כשמדובר בטיגון הודו מאלומיניום. ישנו גורם חמצון לאורך זמן שיגרום לאלומיניום לקבל צבע מאפיר. זה לא יקרה עם הפלדה.

שנית, סיר מניות אלומיניום הוא מוליך חום טוב יותר מסיר אל חלד. זה אומר ששמן הטיגון שלך יתחמם מהר יותר. יש סיבה שכמה סירי נירוסטה עשויים עם תחתית נחושת. נחושת היא מוליך חום טוב יותר מאשר מתכות רבות אחרות. זה עוזר לפזר בצורה שווה יותר את החום במחבת נירוסטה. מוליכות הנחושת היא מהגבוהות ביותר, נירוסטה מהנמוכות, עם אלומיניום איפשהו באמצע. (סיר האלומיניום גם יתקרר מהר יותר לאחר הבישול).

אחרון חביב. עלות היא פקטור. נירוסטה היא הרבה יותר יקרה מאלומיניום. (זו כנראה הסיבה שהם לא מייצרים סירי טיגון נירוסטה עם תחתית נחושת). זה גם כבד יותר מאלומיניום, כך שאם אתה שולח אותו, שוב העלות עשויה להיות גורם. אם זו הפעם הראשונה שלך עם טיגון הודו, עלות האלומיניום עשויה להיות הדרך ללכת. ייתכן שלא תאהב את התהליך.

אתה יכול להחליט שזה לא בשבילך. אם זה יהיה המקרה, אין הרבה כסף אבוד, וכנראה שתוכל למכור אותו מחדש די בקלות. מצד שני, אולי תאהבו את זה ותחליטו לטגן כל מה שיש בבית. אז אתה יכול להמשיך להשתמש בסיר שלך לדברים אחרים, כמו אפיית צדפות בחצר האחורית של ניו אינגלנד, או צ'ילי למסיבת דלת תא המטען. אם זה המקרה, אולי תרצה לטיגון אלומיניום בתור מטגן מתחיל, ובסופו של דבר לעבור למערכת יחסים בריאה עם מטגן נירוסטה מבריק ויפה.

אז נירוסטה או אלומיניום? לא משנה עם איזו מתכת תחליט ללכת לסיר הטיגון הפרופאן החיצוני שלך, כל עוד הם מטופלים כראוי, שניהם יחזיקו מעמד לכל החיים.Source by Jenifer Whelan