אומנות קישוט העוגה והכלים הנדרשים

אומנות קישוט העוגה והכלים הנדרשים

דצמבר 30, 2021 0 By admin

הסגנון המודרני של הכנת עוגות הוא מושג חדש יחסית. עוגות היו איתנו באלף השנים האחרונות. במצרים העתיקה, עוגות היו יותר כמו הלחם המודרני שיש לנו. הם היו ספוגיים יותר והיה להם עקביות כמו לחם. ייתכן שהסיבה לכך היא נוכחותם של שמרים בבלילת העוגה שהעניקו לה עקביות כמו לחם. העוגה הלא שמרים הראשונה שנאפתה הייתה עוגת הספוג שעד היום אהובה על חובבי העוגות. זה היה שונה מהעוגות הרגילות אבל עדיין היה שונה מהעוגות המבוססות על חלב של היום שמשתמשות בחמאה, ביצים ואבקת אפייה.

תחילת המאה ה-18 ראתה את כניסתם של תנורי הטמפרטורה ששינו את אומנות האפייה לנצח. זה חולל מהפכה בתהליך האפייה והתוצאות היו העוגות כפי שאנו רואים אותן היום. עם השינוי בתרחיש, גם קישוט העוגות הפך לספורט ואמנים ושפים רבים של מלאכת סוכר הפכו למאסטרים באמנות קישוט העוגות, ובכך זכו לשבחים.

קישוט עוגות הוא צורת אמנות שנמצאת בשימוש נרחב. סוג זה של מלאכת סוכר משתמש בציפוי ובציפוי כבסיס לקישוט העוגה. באמצעות מלאכה זו, אפילו עוגה פשוטה יכולה להיעשות מענגת ומעודנת בעליל. לחלופין, ניתן לעצב ולפסל עוגות כדי להידמות לאנשים, מקומות ודברים תלת מימדיים.

עוגות מהוות חלק בלתי נפרד מכל חגיגה ברוב חלקי העולם. עוגות מעוצבות הן נקודת המוקד בחגיגות רבות כמו יום הולדת, מסיבת סיום, מקלחות כלה, מקלחת לתינוקות, חתונה ויום נישואין וכו'. חלק ממעצבי העוגות המקצועיים הם ציירים לשעבר וחלקם אפילו בעלי תארים באמנויות יפות, או בתולדות האמנויות או בחלקם. הם אמני גרפיטי.

קישוט עוגה הוא תהליך משובח מאוד וכרוך בהרבה ריכוז, עדינות, ניסיון ובעצם החוש האסתטי להציג חפץ יפה. שימוש נכון בכלים ובטכניקות הדרושים הוא חובה בזמן הולכת לקישוט עוגה. הנושא של הכנת עוגה עשוי להשתנות בהתאם לאירוע. זה יוצא מנקודת הנחה שיש עוגה אפויה היטב שהיא פשוט מושלמת לקישוט.

מגוון כלים ואביזרים משמשים לאפייה כמו תבניות לעוגה, מכבש עוגיות, מחצלת אפייה נון סטיק, מלקחיים ועוד רבים. בעזרת מאמרים אלו ניתן לייצר מעדן משובח.

השלב ההגיוני הבא הוא לתת לעוגה רוטב חיצוני שהוא הליך חיוני, אם אתה רוצה להציג אובייקט יפה של מצוינות קולינרית. כלי הקישוט שימושיים מאוד לאופים המתחילים או המתקדמים שצריכים לקשט עוגות, מאפים ועוד. כלים אלה כוללים חוט קישוט, בוכנה בלולאה, מארזי קרני קרם, סט שבלונות לעוגה, מערוך עץ וכו'.

ציפוי של העוגה הוא גם אחד המרכיבים החשובים ביותר של קישוט העוגה. שימוש נכון במכשירי ציפוי עוזר לשרטט עיצובים דקורטיביים עדינים מאוד ללא עייפות והתרגיל הופך ללא טרחה.Source by David Urmann