אוכל של הודו

אוכל של הודו

מרץ 4, 2022 0 By admin

רבים מאיתנו מקשרים את גוג'אראט רק עם דוקלה, חאקרה או גוג'ראטי תאלי הראוי להזיל ריר. אבל יש יותר מזה באוכל של גוג'ראטי. צפון גוג'אראט, קאצ', קתייאוואד וסורטי גוג'ראט הם ארבעה אזורים עיקריים בגוג'ראט וכל אחד מהם מביא את הייחודיות שלו למטבח הגוג'ראטי.

1. ח'מאן

חטיף הספוג

ח'מאן, אוכל גוג'ראטי, מנות גוג'ראטי

ביס מאודה טעים ובריא המופק באמצעות עדשים טחונות פריכות וקמח חומוס, זהה ביסודו לבן דודו הצנוע, הידוע בעולם?דוקלה?. כדי להגדיר את החמאן, מבעבעים את תערובת קמח החמן לצד כורכום, מלח ומכינים פופ כדי שיהיה קל ורך. לאחר מכן הוא נחתך לקוביות וככלל מעוטר בזרעי חרדל, עלי כוסברה, סבבה ובצל פרוץ. בדרך כלל מוגשת על עלה ירוק ענק בשם Kesuda, הצורה המתקדמת והאורבנית מוגשת בעיתונים יומיים בחנויות פרזניות (נשנוש) עם צ'אטני טארט וכמה חתיכות של צ'ילי ירוק. ההתאמות המרכזיות של החמאן משלבות חמאן אמרי (חמאן מוקשט עם סב ורימון), חמאן ניילון (חמן מתון ומהיר יותר לבישול) ומסאלה (חמאן עם אבקת נקניקים חמה וצודקת)

2. Thepla

קטע שכל גוג'ראטי נשבע בו!

Thepla, אוכל גוג'ראטי, מנות גוג'ראטי

שום מיזמים בגוג'ראטי, פיקניקים, טרקים בחוץ או אפילו נסיעות עסקים לא מסתיימים ללא הקטע הזה בכל מקום. מיוצרים באמצעות קמח גרם, קמח חיטה מלאה, עלי חילבה פריכים וטעמים, הלחמים השטוחים הללו הם בחירות גסות עם מסגרת זמן ארוכה של שימושיות מציאותית. בדרך כלל, הם מגישים חרש עם קצף חדש, חמוצים או צ'ונדו, הם מכינים ארוחות ערב בריאות. בנקודה שבה מצטרפים קצת תה חם ומהביל, הם גם מכינים ארוחת בוקר יוקרתית או נשנוש מדהים בין סופת הגשם. למרות העובדה שהמת'י (חילבה) הם המוכרים ביותר, מבחר שונים כוללים פאלאק (תרד), אמרנט או מולי (צנונית) theplas – המוצע באופן ייחודי לאוכלים מסוימים.

3. Khandvi

גוג'ראטי נאאשטה המפנקת

Khandvi, אוכל גוג'ראטי, מנות גוג'ראטי, סגנונות בישול גוג'ראטי

שכבות דקיקות של קמח גרם מבושל עם חמאה ומעלה בטוב טעם רך, מוכן עם שומשום מוקפץ וכמה טעמים שונים, זה ח'אנדווי בשבילך. הקישוט הפשוט אך הריחני של עלי קארי, כוסברה, כמון מוקפץ, חרדל וקוקוס הופך אותו למושך בעצם. זה נקרא בנוסף 'סוראליצ'יה ואדיה' במהרשטרה, הוא מאכל ידוע בקרב גוג'ראטים ומהרשטריים כאחד. אף על פי שכולם מעריצים אותו, אף אחד לא יכול להכחיש שהמנה הזו מסוכנת במקצת לבישול, בייחוד כדי להשיג את העקביות של השחקן בצורה נכונה. קל על הבטן ומשביע על הלשון, חנדווי יכול להיות דבר ארוחת בוקר ללא דופי או נשנוש לילה טעים.

4. Undhiyu

מעדן החורף

Undhiyu, אוכל גוג'ראטי, מנות גוג'ראטי, סגנונות בישול גוג'ראטי

אדון המאכלים של גוג'ראטי אונדהייו (וכמובן אוטאריאן) הוא המניע מאחורי מדוע גוג'ראטי צופה בהתלהבות את החורף. הוא מקבל את שמו מהמילה גוג'ראטית?undhu?, שפירושה מסודר מחדש, זהו מאכל גוג'ראטי מבוסס המיוצר בסיר אדמה הפוך. זהו מעדן חורף ייחודי המיוצר באמצעות האפשרויות החדשות המובחרות הנגישות מיד בחורף. קיבועים בסיסיים משלבים חצילים, מותיאס פריכים (כופתאות קמח חומוס מבושל), תפוחי אדמה, בטטה, אפונה ירוקה, בננות ושעועית, מקלים על בישול ללא רבב עם חלב חמאה, קוקוס וטעמים. Undhiyu מוצג עם פוריס ושריקאנד הוא אירוע טיפוסי בין חתונות גוג'ראטי.

5. מותיה

הנשנוש שלא יכולת להגיד לה לא!

Muthia, אוכל גוג'ראטי, מנות גוג'ראטי, סגנונות בישול גוג'ראטי

העוגות הנצמדות הללו, הנקראות על שם הפעילות המשמשת לעיצוב התערובת, מייצרות ארוחת בוקר יוצאת דופן או נשנוש לילה. כדי להגדיר אותם, תערובת של קמח חומוס, דלעת בקבוק וטעמים מוכנה, מאודה, צרובה ומוכנה. במקרה שלא תעקוף את הצריבה, זה הופך לארוחת ערב מדהימה עבור האנשים המודעים לרווחה. מבחר שונים משלבים שימוש בתרד, חילבה, אמרנט או דלעת חמורה במידה ניכרת. עסיסי ורך מבפנים, מבריק ומוצק כלפי חוץ, אף אחד לא יכול להגיד לא לקערה מלאה של מוטה הייא. מומלץ להתענג עם קורטוב של צ'אטני נענע-כוסברה או קטשופ, וקצת תה חם ומהביל.

6. Handvo

העוגה המלוחה

אוכל גוג'ראטי, מנות גוג'ראטי, סגנונות בישול גוג'ראטי, Handvo

נהוג לסדר על פחמים או בסיר משקולות, הנדבו היא בעצם עוגה בעלת טעם. כדי להתכונן ל-handvo, מסדרים ומבשילים לטווח בינוני ליטוש של עדשים ואורז, ולאחר מכן מכינים. מדי פעם הם נצרבים בנוסף כדי להפוך אותם למוצקים ומבריקים, וטעם השומשום הופך אותם פשוט להכריע! עוגות עדשים מוקפצות או מחוממות מזינות אלו הן ארוחת ערב ידועה מאוד במנה אחת ביחידות המשפחתיות של גוג'ראטי. כמו רוב חטיפי הגוג'ראטי האחרים, הם הכי מתענגים עם צ'אטני ירוק טארט וכוס חם.

7. פאפדה-ג'לבי

ארוחת הבוקר של יום הבגידה החלומי!

Fafda Jalebi, אוכל גוג'ראטי, מנות גוג'ראטי, סגנונות בישול גוג'ראטי

ידוע בצורה עצומה על ידי תכשיר הניקוי היומיומי 'Taarak Mehta ka Ulta Chashma'?, זוהי (כמעט) ארוחת הבוקר הפנטסטית של כל יום הונאה של גוג'ראטי. Fafda הוא נגיסה של קמח חומוס פריך ופריקס, ג'לבי הוא בייגלה מתוק בסגנון דרומי העשוי מקמח חיטה וטבול בסוכר. ביחד, הם שידוך שנעשה בגן עדן. כשאתה לוקח מעט מהפאדה הפריכה, המלוחה והלוהטת ואוכלים אותה עם מעט מהג'לבי הפריך והמתוק, אתה בטוח שאתה בגן עדן להזנה. קח פריקסה קר או שוט של צ'אטני פפאיה יבש עם התערובת הזו, ובלוטות הטעם שלך יתפוצצו לגדולה. יחסית בכל פינת כביש בגוג'ראט, במיוחד. לאחמדאבאד יש חנות המציעה כאלה. בימי ראשון, יש תורים אדירים מחוץ לחנויות פארסן, לארוחת בוקר ליברלית של הצוות הנכבד הזה.

8. לילבה קצ'ורי

נשנוש היום הסוער האידיאלי!

מאכלי ליבה קצ'ורי-גוג'ראטי, פרנסה של גוג'ראט

נשנוש מדהים של חורף וארוחת צהריים סערה, קצ'ורי הם כדורים עשויים מקמח ועמוסים בכל מילוי של החלטתכם. הם מעדן מפורסם בחלק המערבי והצפוני של הודו. Lilva Kachori הוא פורטה גוג'ראטי, עשוי במילוי של אפונת יונים. כדי להגדיר את בלילת הקצ'ורי מקמח לבן וסולת, מורידים ומעמיסים את תערובת הלילבה (אפונת יונים, צ'ילי ירוק, כוסברה וטעמים), עוברים לכדורים ואחרי זה מוציאים פריקסה. הכי טוב להגיש עם צ'אטני או רוטב טארט, זהו מנה פריכה וטעימה שיכולה להפוך את הלילות הקרירים לחמים ונעימים יותר.

9. Sev Tameta nu Shak

Sev Tameta nu Shak, פרנסה של גוג'ראט, אוכל גוג'ראטי, מנות גוג'ראטי, סגנונות בישול גוג'ראטי

שקשוקה מתוק, מלוח, חמצמץ, טעים (תכנון ירקות) המיוצר באמצעות עגבניות ושקשוקה הוא האהוב ביותר במשפחות גוג'ראטי, במיוחד בקרב ילדים. כדי להגדיר את המנה הזו, קוביות עגבניות ובצל מוקפצים עם שמן וטעמים ולאחר מכן מבשלים באדים. Sev Firm כלול כתוספת בעונת ההגשה לצד כוסברה חתוכה באופן טבעי. פשוט להכנה וטעים לאכילה. זה מתקתק את כל הארגזים הצללה, משטחים, מכתשים, משפרים וכן הלאה. התענגו עליו עם parathas, theplas או הפולקות הצנועות לארוחת ערב בריאה.

10. גוג'ראטי קאדי

מנות גוג'ראטי-קאדי_גוג'ראטי, הזנה של גוג'ראט

אף ארוחת ערב טאלי גוג'ראטית אינה שלמה בלי הקדהי. נתפס במיוחד לאור ההצללה הלבנה שלו, זוהי מנה קונבנציונלית העשויה מקמח חריף, מתובל בקמח גרם סמיך וממותק עם ג'ינג'י או סוכר. ניתן לשפר את פני השטח של הקאדי המתוק והחם הזה, דמוי מרק, עם התרחבות של קופטה או פאקורה. הוא מהווה מנת קיץ מבריקה לאור אופיו המצנן, ועדיף להתענג עליו בפולקות עדינות או אורז בסמטי מהביל. בריא לאכילה וקל לבישול, הוא מרכיב עיקרי בכל היחידות המשפחתיות של גוג'ראטי.

11. חיצ'ו

הקטע העדין והדביק

Khichu, אוכל גוג'ראטי, מנות גוג'ראטי, סגנונות בישול גוג'ראטי

מה שהתחיל כבלילה להכנת פאפאד החיצ'יה הטעימים, הסתיים בעצמו כמנה טעימה. בדרך כלל נמצא בגלל ההזנה מאט במספר רב של דנדיה וגארבה בתוך נבראטרי, זוהי תערובת המיוצרת באמצעות קמח אורז המוסף למים מבעבעים בקרבת צ'ילי ירוק, זרעי כמון ושומשום, בשלב זה מבושלים באדים ומוכנים עם שמן אגוזים. . טעם שמן האגוזים נותן מגע גורמה למנה הבריאה והפשוטה הזו. למרות העובדה שהוא מסודר באופן קבוע תוך שימוש בקמח האורז, וריאציות שונות משלבות ניצול של קמח חיטה, קמח נאצ'אני (ראגי), קמח בג'רי וקמח ג'וואר. פני השטח החמים, העדינים והדביקים שלו הופכים אותו לנשנוש לילה מדהים בין החודשים הקרים יותר, הנערצים על ידי צעירים ומבוגרים כאחד.

12. גוטה

הפקוראס הגוג'ראטי!

Gota _Gujarati Nasta, מזון של גוג'ראט, מנות גוג'ראטי

לכל מדינה בהודו יש ביצוע מיוחד משלה לפקודות (פסולת) המבריקים, הטריים והטעימים, וגוג'אראט אינו מקרה מיוחד. גוטה היא מנת הפקודה המיוחדת של גוג'אראט המיוצרת באמצעות קמח גרם וחילבה. החל מהעיר דאקור בגוג'ראט, גוטה הוא מאכל קונבנציונלי במספר משפחות גוג'ראטי ומעדן ייחודי בתוך הולי. פשוט ומהיר להכנה ובעל משטח עדין, זה בנוסף גורם לנשנוש לילה מענג, במיוחד כשיורד גשם בחוץ. הכי טוב לטעום עם קטשופ או צ'אטני מתוק וחמוץ המופק באמצעות תמרים ותמרינדי.

13. מוהנטל

מעדן ג'אנמשטמי

מוהנטל, אוכל גוג'ראטי, מנות גוג'ראטי, סגנונות בישול גוג'ראטי

מנה של משפחות גוג'ראטי רבות, כאשר כל עקרת בית מוסיפה את המגע המיוחד שלה לנוסחה המקובלת הזו, מוהנטל הוא מתוק דמוי פאדג' עדין המיוצר באמצעות קמח גראם ממותק (בזן) ומתובל בזעפרן, הל ואגוזים כמו שקדים ופיסטוקים. פינוק בסיסי ולא מושך לחוש הטעם, הוא אמר שהוא המתוק האהוב ביותר על לורד קרישנה, ​​ולאחר מכן נעשה בחיבה בתוך חגיגת ג'אנמשטמי. למרות העובדה שהוא מאפה קונבנציונלי, זה חלק מהזמן מסודר בנוסף כדי להגשים את אותם רצונות מתוקים לא משמחים. כמו כן, ניתן למלא אותו כנשנוש לארוחת צהריים, וניתן למצוא אותו בכל חנויות המיטהאי ברחבי המדינה.

זוהי מאמץ לומר רק חלק מהמנות שמדינת האוכל הזו ידועה היטב. ישנן כמה מנות שונות כמו פטרה, דבלי, דודפאק, דאל דוקלי, באג'רי נו רוטלו, לוצ'ו, סוו אוסל ודאהי טיכארי, בין היתר שזכות לפרט טוב. גוג'אראט היא למעשה גן עדן לפודיז וכפי שהמנות לעיל מראה, יש כאן משהו לכולם בבישול עמוס הטעם הזה. האם נוכל לראות אותך מכדרר מעכשיו?Source by Abhishek Faldu