אובדן זיכרון – מה זה ואיך לפצות על כך

אובדן זיכרון – מה זה ואיך לפצות על כך

מרץ 6, 2022 0 By admin

אובדן זיכרון בצורה כזו או אחרת היא מציאות שהרבה אנשים צריכים להתמודד איתה כשהם מתבגרים. מה זה בדיוק זיכרון ואיך אפשר להתמודד עם אובדנו אולי אינן השאלות הקשות שנראות.

אז מהו הזיכרון?

למעשה ישנם שני סוגים של מה שאנו מכנים זיכרון שאנו משתמשים בהם על בסיס יומיומי. יש את הזיכרון לטווח הקצר שלנו שאחראי להיזכר במה שעשינו בעבר הקרוב, כמו מה אכלנו לארוחת בוקר או את השם של השכן החדש הזה שזה עתה פגשנו, ויש את הזיכרון לטווח ארוך שלנו שלפעמים מתייחסים אליו. כזיכרון הקבוע שלנו. זה המקום שבו אנו מאחסנים זיכרונות כאלה כמו מה עשינו בשנה שעברה במהלך החופשה שלנו או אילו מתנות קיבלנו כשמלאו לנו שמונה.

אז מהו אובדן זיכרון נורמלי?

כל בן אדם מקבל זרם מתמיד של מידע המועבר אלינו על ידי חמשת החושים שלנו בכל יום. כילדים יש לנו יכולת טבעית לתפוס, לשמור ולהיזכר בכמות המדהימה הזו של מידע בקלות. עם זאת, ככל שאנו מתבגרים, זה נורמלי שהיכולת הזו להאט, להפסיק, ולחלק מעל גיל 40, עשויה אף להתהפך מעט. בהיפוך הזה, כביכול, אנו מתחילים לראות אובדן זיכרון. למען האמת, כמו ספוג רווי, היכולת לתפוס ולשמור מידע רק "בראש שלנו" הופכת קשה יותר.

אז האם נוכל לפצות על ההפסד הרגיל הזה?

בהחלט! ישנן דרכים רבות לפצות או אפילו לשפר פונקציות זיכרון דוהות. חלק מהדרכים הפשוטות יותר לעשות זאת הן לערוך רשימות יומיות של משימות שיש לבצע, לנהל לוחות שנה מפורטים של אירועים חשובים ו/או להקים מקומות סטנדרטיים לשמירת החפצים הדרושים, כגון, הנחת המפתחות על וו ליד הדלת, והטלפון הנייד שלך בפינת השולחן שלך כאשר לא נושאים איתך.

דרך נוספת שבה ניתן לשפר את התפקוד המנטלי היא על ידי הפעלת המוח שלך על בסיס יומי עם תשבצים וחידות כתובות אחרות, או על ידי שימוש במשחקי מחשבה מתוזמנים כאתגר. לדוגמה, אמירת האלפבית או איות שמות של מדינות או מדינות לאחור. זה באמצעות משחקים אלה ואתגרים יומיומיים אחרים מתוזמן שהמוח והזיכרון יקבלו את האימון האמיתי שלהם ותפקוד הזיכרון ישתפר.Source by Eric Avant